Від особистих драм до суспільних викликів: «Народжена Cяяти», «За Гранню Прощання», «Банк в Облозі», «Боєць у Клітці», «Повернення Короля: Падіння й Сходження Елвіса Преслі».
Від реальності до вигадки: «Я – вбивця», «Лінкольн Для Адвоката», «На її Місці», «Ґандам: Реквієм за Помстою», «Територія», «Часовий Зріз», «Чоловік, Який Любив НЛО».
Список ключових подій в Україні та світі на сьогодні
1862 – початок золотої лихоманки у Монтані (США).
1896 – у Флориді засновано місто Маямі.
1858 – відбитки пальців вперше використані для ідентифікації.
1497 – в таборі під Заславом великий князь литовський Олександр видав грамоту на переведення Луцька з волинського на маґдебурзьке право.
1588 – біля британського узбережжя з'явилися кораблі Непереможної Армади — іспанського флоту, що складався зі 130 кораблів, 8 тисяч моряків і 19 тисяч солдат, що відпливли з Лісабона на завоювання Королівства Англія.
1648 – Закінчився довгоденний кровопролитний бій кварцяного війська Речі Посполитої проти козацько-селянських сил Кривоноса під Полонним.
1656 – Почалася Варшавська битва (28-30 липня) — армія Речі Посполитої в союзі з Кримським ханством протистояла Шведсько-Бранденбурзьким військам.
1697 – Експедиція козака Володимира Атласова висадилась на Камчатці.
1765 – в Петербурзі видається Указ про ліквідацію полкового устрою на Слобожанщині.
1821 – Перу оголосило незалежність від Іспанії.
1834 – відкриття Київського університету.
1900 – у Коннектикуті Луїс Лассінг (Louis Lassing) приготував перший гамбургер.
1914 – початок Першої світової війни.
1914 – після оголошення війни Королівству Сербія у Відні був створений військовий прес-штаб. На підставі інтеграції військових кореспондентів у військові структури та постійного постачання преси інформаційними повідомленнями, що формують громадську думку, був створений безпосередньо контрольований орган для політики.
1916 – заборона імпорту опіуму та кокаїну у Велику Британію.
1917 – (15 липня ст.с.) Мала Рада УНР затвердила особистий склад Генерального секретаріату на чолі з Володимиром Винниченком.
1942 – Наркомом оборони СРСР підписано наказ № 227, відомий під назвою «Ні кроку назад!», яким заборонявся будь-який відступ та запроваджував персональна відповідальність командирів, політпрацівників і бійців перед військовими трибуналами за невиконання наказу.
1959 – введення поштових індексів та встановлення сортувальних машин у Великій Британії.
1991 – створено Союз офіцерів України.
1992 – в Ісламській Державі Афганістан жінкам заборонили з'являтися на телебаченні.
1994 – прийняття конституції Молдови.
2000 – Вперше відзначався день системного адміністратора.
2014 – українські війська звільнили від російських окупантів Авдіївку.
Народилися
Видатні постаті, що народились сьогодні
1904 – Павло Черенков, радянський фізик, лауреат Нобелівської премії з фізики (1958).
1804 – Людвіг Фейєрбах, німецький філософ, син криміналіста і філософа Ансельма Фейєрбаха.
1810 – Аполлон Мокрицький, український живописець і педагог.
1880 – Володимир Винниченко, український письменник, політичний діяч, автор майже усіх декларацій і законодавчих актів УНР, перший голова Генерального секретаріату УНР (†1951).
1968 – Отто Ган, німецький хімік, вчений-новатор в області радіохімії, який відкрив ядерну ізомерію і розщеплення урану.
1991 – Петро Масоха, український актор, член Спілки кінематографістів України.
2006 – Володимир Дахно, український кінорежисер і художник-аніматор, автор повнометражного анімаційного фільму «Енеїда» (1991), серіалу «Козаки» (п. 2006) та ін.
Яке сьогодні свято в Україні та у світі? Дізнайтеся про всі національні, професійні та релігійні свята на 9 червня. День працівників легкої промисловості
Яке сьогодні свято в Україні та у світі? Дізнайтеся про всі національні, професійні та релігійні свята на 7 червня. Всесвітній день продовольчої безпеки: ООН