Від особистих драм до суспільних викликів: «Народжена Cяяти», «За Гранню Прощання», «Банк в Облозі», «Боєць у Клітці», «Повернення Короля: Падіння й Сходження Елвіса Преслі».
Від реальності до вигадки: «Я – вбивця», «Лінкольн Для Адвоката», «На її Місці», «Ґандам: Реквієм за Помстою», «Територія», «Часовий Зріз», «Чоловік, Який Любив НЛО».
Список ключових подій в Україні та світі на сьогодні
1065 – У Лондоні засновано Вестмінстерське абатство — місце коронації англійських монархів.
1869 – Американець Вільям Фінлі Семпл зі штату Огайо запатентував жувальну гумку.
1895 – В паризькому «Гран-кафе» брати Огюст і Луї Люм'єр провели перший комерційний сеанс перегляду фільму, знятого за допомогою свого винаходу — пристрою, що поєднував функції камери та проєктора.
1908 – На півдні Італії стався найбільший із документально зафіксованих в Європі землетрусів — за різними даними загинуло 160—250 тисяч осіб.
1942 – У ході Другої світової війни японська авіація розпочала бомбардування міста Калькутта (Індія).
1943 – Почалася депортація калмицького народу. У ході каральної операції «Улус» війська НКВД вивезли з території ліквідованої Калмицької АРСР на Сибір близько 100 тисяч калмиків.
1944 – Великий бій між сотнею УПА «Полтавці» та частинами НКВС біля с. Кореличі Перемишлянського району Львівської області.
1973 – У Парижі надруковано «Архіпелаг ГУЛАГ» Олександра Солженіцина — літературне дослідження репресивної системи Радянського Союзу за період 1918 — 1956 років.
1983 – Створено Шацький національний природний парк.
1987 – 76-річна кіпріотка Ківелі Папаїоанноу застрягла у ліфті крамниці, пробувши там до 2 січня (світовий рекорд тривалості перебування в ліфтах), харчувалася вона купленими продуктами.
1991 – Незалежність України визнали Італія, Індонезія, Йорданія, Оман, Сирія, Японія.
1999 – У Туркменістані ухвалено закон, за яким Сапармурат Ніязов став довічним президентом країни.
2014 – завершилась операція Міжнародних сил сприяння безпеці (ISAF).
Народилися
Видатні постаті, що народились сьогодні
1856 – Вудро Вільсон, 28-й президент США (1913-21).
1866 – Данило Заболотний, український мікробіолог, епідеміолог, засновник Інституту мікробіології та епідеміології в Києві.
1885 – Володимир Татлін, український живописець, графік, скульптор, дизайнер, художник театру, архітектор. Один з найяскравіших представників українського авангарду, родоначальник конструктивізму.
1903 – Нейман Джон фон, математик, розробник перших ЕОМ.
1929 – Террі Савчук, легендарний канадський воротар, один з найкращих голкіперів за всю історію НХЛ, чотириразовий володар призу Везини як найкращому воротарю ліги.
1930 – Францль Ланг, легендарний баварський йодлер, відомий як король йодль.
1944 – Кері Малліс, американський біохімік, лауреат Нобелівської премії з хімії 1993 року, яку він розділив з Майклом Смітом.
1954 – Дензел Вашингтон, американський актор.
1968 – Іван Андрусяк, український поет і дитячий письменник.
1969 – Лінус Торвальдс, батько операційної системи Linux.
1977 – Максим Редзанич, український воїн, учасник російсько-української війни, спортсмен, підприємець. Герой України.
Яке сьогодні свято в Україні та у світі? Дізнайтеся про всі національні, професійні та релігійні свята на 9 червня. День працівників легкої промисловості
Яке сьогодні свято в Україні та у світі? Дізнайтеся про всі національні, професійні та релігійні свята на 7 червня. Всесвітній день продовольчої безпеки: ООН