Від особистих драм до суспільних викликів: «Народжена Cяяти», «За Гранню Прощання», «Банк в Облозі», «Боєць у Клітці», «Повернення Короля: Падіння й Сходження Елвіса Преслі».
Від реальності до вигадки: «Я – вбивця», «Лінкольн Для Адвоката», «На її Місці», «Ґандам: Реквієм за Помстою», «Територія», «Часовий Зріз», «Чоловік, Який Любив НЛО».
Від спортивних драм до футуристичних візій: «Нерозказане: Гоуп Соло проти футболу США», «Аполлон-13: Виживання», «Що далі? Майбутнє з Біллом Ґейтсом», «Сутінки богів», «Огидні».
Список ключових подій в Україні та світі на сьогодні
1851 – уведена в дію Миколаївська залізниця.
1918 – уряд Гетьмана Павла Скоропадського звільняє з в'язниці Симона Петлюру, який одразу поїхав до Білої Церкви організовувати повстання.
1918 – розпочалося таємне засідання Української національної спілки, на якому створено Директорію УНР — найвищий орган державної влади.
1918 – У Львові Українська національна рада ухвалила тимчасовий основний закон, яким проголошено Західноукраїнську Народну Республіку.
1918 – Рада народних комісарів РСФРР в одностороньому порядку анулювала Берестейський мир.
1945 – у Франції Шарля де Голля обрано головою Тимчасового уряду.
1956 – Стала до ладу найбільша в Європі нова мартенівська піч № 8 на металургійному заводі ім. Ворошилова у Ворошиловську.
1971 – виведений на орбіту навколо Марса перший міжпланетний космічний апарат, перший штучний супутник Марса («Марінер-9», США).
1980 – американський космічний апарат «Вояджер-1» передав на Землю перші фотографії Сатурна великим планом.
1994 – за результатами референдуму Швеція вступила до ЄС.
1997 – відбулося перше в історії засідання Центральної виборчої комісії України (цей день вважають датою створення ЦВК України).
2007 – Європарламент дав згоду на набуття чинності угод Євросоюзу з Україною про спрощення візового режиму та реадмісію.
2015 – Терористичні акти в Парижі 13 листопада 2015.
2015 – Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій дискваліфікувала Росію — зупинила участь Всеросійської федерації легкої атлетики у всіх міжнародних змаганнях на невизначений час через систематичні зловживання допінгом.
Народилися
Видатні постаті, що народились сьогодні
1850 – Роберт Стівенсон, британський письменник.
1858 – Михайло Коновалов, хімік-органік, професор Київського політехнічного інституту, з 1902 по 1904 рр. — його директор. Автор класичних досліджень з теорії і техніки нітрування насичених вуглеводнів.
1869 – Олександр Черняхівський, український громадський діяч, лікар-гістолог.
1889 – Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко), український письменник, автор понад 150 книжок гуморесок, фейлетонів, сатиричних мініатюр, старшина Армії УНР. Жертва більшовицького режиму.
1913 – Герман Жуковський, український композитор, педагог, народний артист УРСР. Автор 9 опер («Від щирого серця», «Перша весна»); балетів («Лісова пісня», «Дівчина і Смерть»).
1937 – Остап Кіндрачук, український кобзар, бандурист з Ялти, кримський українець.
1943 – Мустафа Джемілєв, український політик, лідер кримськотатарського народу (багаторічний голова меджлісу).
1940 – Ігор Скрипник, академік-секретар Відділення математики НАН України, директор Інституту прикладної математики і механіки НАН України, провідний фахівець у світі в галузі усереднення нелінійних еліптичних і параболічних рівнянь, кавалер орденів Дружби народів (1986), Ярослава Мудрого V ступеня (2003), автор понад 170 наукових праць.
1941 – Наков Андрій Борисович (фр. Andréi Nakov), французький мистецтвознавець, історик мистецтва, куратор болгарського походження. Спеціаліст з авангарду, дадаїзму, сучасного мистецтва. Ввів у вжиток поняття «Український авангард» для виставки «Tatlin's dream», улаштованої у Лондоні 1973 року.
Померли
Пам'ятні прощання: ті, хто пішов з життя сьогодні
1619 – Лодовіко Каррачі, італійський живописець, гравер і скульптор.
1803 – Петро Калнишевський, останній кошовий отаман Запорозької Січі у 1762 та 1765–1775 роках.
1862 – Людвіг Уланд, німецький поет і літературознавець.
1868 – Джоаккіно Антоніо Россіні, італійський композитор.
1923 – Іван Липа, український громадсько-політичний діяч, письменник, лікар. Батько Юрія Липи. Один із засновників Братства Тарасівців.
1945 – Антін Кравс, український військовий діяч, генерал-четар УГА.
1946 – Олександр Луцький, організатор і командир УПА Галичини (УНС, далі — УПА-Захід, УПА-Захід-Карпати).
1974 – Вітторіо Де Сіка, італійський кінорежисер та актор, один з видатних діячів італійського та світового кіно.
1984 – Сергій Івченко, український ботанік. Доктор біологічних наук.
2002 – Хуан-Альберто Скьяффіно, уругвайський та італійський футболіст. Чемпіон світу.
2010 – Елан Сендидж, американський астроном.
2014 – Александр Гротендік, французький математик німецького походження.
Яке сьогодні свято в Україні та у світі? Дізнайтеся про всі національні, професійні та релігійні свята на 9 червня. День працівників легкої промисловості
Яке сьогодні свято в Україні та у світі? Дізнайтеся про всі національні, професійні та релігійні свята на 7 червня. Всесвітній день продовольчої безпеки: ООН