🍿 Що подивитися на Netflix: Лютий 2025
Від легких комедій до військових драм: «Типу Вагітна», «Яблучний Оцет», «Пережити падіння Чорного яструба», «Відьмак: Сирени з глибин».
Один із найвидатніших українських художників XX ст.
Мистецтво завжди було важливою складовою культури та історії кожної нації. Один із таких митців – Михайло Бойчук. Його життя та творчість були пов’язані з Україною та її культурою, а його талант і прагнення до відродження національних традицій залишили незабутній слід в історії українського мистецтва.
Михайло Бойчук був видатним українським художником і педагогом, реставратором та засновник самобутньої школи українського мистецтва "бойчукізм".
Він був одним із засновників і активних учасників групи митців, які прагнули відродити українську національну культуру та мистецтво під час тоталітарного режиму Сталіна. Бойчук відстоював ідею національного художнього самовизначення, пропагував український стиль та традиції в мистецтві.
Фото та Автопортрет - wikiart
Він народився 30 жовтня 1882 року в селі Романівка на Тернопільщині. З дитинства захоплювався малюванням, а з 1906 року навчався у Віденській академії образотворчих мистецтв, Мюнхенській академії мистецтв та Академії мистецтв ім. Яна Матейко у Кракові.
Малювати почав рано. Шкільний вчитель подав до газет оголошення про те, що молодий хлопець потребує кваліфікованого вчителя-живописця. На це оголошення відгукнувся відомий на той час український художник. Він забрав 16-річного Михайла до Львова, де влаштував на навчання до своєї студії. Згодом Бойчук отримав фінансову підтримку, яка дала змогу отримати освіту у Віденській і Краківській академіях мистецтв.
Краківська Академія мистецтв 1899 - 1904 / Віденська академії образотворчих мистецтв 1899 / Мюнхенські студії 1904 - 1905 - Фото - uaview.ui.org.ua
У 1913 році Бойчук повернувся до Львова, де заснував власну майстерню. У 1917 році він очолив студію монументального живопису при Українській академії мистецтв у Києві. Бойчук поєднував традиційні техніки з сучасними на той час інноваціями, що дозволяло створювати дивовижні та виразні твори.
У 1920-х роках Бойчук і його учні створили низку монументальних творів, які стали знаковими для українського мистецтва. Серед них - розписи в Національному музеї у Львові, Музеї українського мистецтва в Києві, Будинку народної освіти в Києві та інших будівлях.
Роботи Михайла Бойчука - wikiart
У 1930-х роках Бойчук і його школа стали жертвами сталінського терору. У 1937 році Бойчук був заарештований і засуджений до страти. Він був розстріляний 13 липня 1937 року. Його розстріляли разом з учнями за творення українського мистецтва.
Після його розстрілу всі роботи знищували, розписи стін покривали штукатуркою. До нашого часу збереглися переважно копії, ескізи, підготовчі начерки.
Роботи Михайла Бойчука - wikiart
Творчість Михайла Бойчука мала величезний вплив на розвиток українського мистецтва. Його роботи є одними з найвищих досягнень українського живопису XX століття.
Михайло Бойчук – видатний український художник, чия творчість принесла йому світову славу та стала визнаною як одна з найбільш значущих у розвитку українського мистецтва.
Його внесок у формування та розвиток школи Бойчукістів та українського монументального мистецтва залишається надзвичайно важливим для сучасної української культури та має бути збереженою та популяризовано для майбутніх поколінь.