Від особистих драм до суспільних викликів: «Народжена Cяяти», «За Гранню Прощання», «Банк в Облозі», «Боєць у Клітці», «Повернення Короля: Падіння й Сходження Елвіса Преслі».
Від реальності до вигадки: «Я – вбивця», «Лінкольн Для Адвоката», «На її Місці», «Ґандам: Реквієм за Помстою», «Територія», «Часовий Зріз», «Чоловік, Який Любив НЛО».
Протягом тривалого періоду українські православні та греко-католики святкували церковні свята за давнім юліанським календарем, який відстає від сучасного на 13 днів. Але з 1 вересня ПЦУ та УГКЦ перейшли на новий стиль святкування, що призвело до змін у церковному календарі на 2024 рік.
👀 Багато людей почало губитися у нових датах та почали гуглити “яке сьогодні свято, або коли вознесіння 2023” і почали знаходити й додавати календарі (завантажувати/скачувати додатки) з сайтів з доменом .ru, тому я вирішила створити такий календар, щоб була хоч якась маленька можливість не користуватися тим лайном.
Завантажити/скачати календар православних свят на 2024 рік
Варто пам’ятати, що завантаження ics-файлу не буде оновлюватися, тому якщо побачите помилку – виправте її самостійно.
Які дати не зміняться
Дату Великодня та інших пов’язаних свят (Вербна неділя, Трійця і Вознесіння Господнє), визначається відповідно до місячного календаря. Християни східних та західних обрядів використовують різні методи розрахунку цих свят.
Під час переходу на новий церковний календар ПЦУ залишить попередню методику. Таким чином, Великдень та інші свята, пов'язані з ним, зокрема Великодній піст, залишаться єдиними церковними святами, які християни західного та східних обрядів святкують окремо.
Нові дати свят
Обрізання Господнє – 1 січня (замість 14 січня).
Богоявлення, Водохреще – 6 січня (замість 19 січня).
Стрітення Господнє – 2 лютого (замість 15 лютого).
Благовіщення Діви Марії – 25 березня (замість 7 квітня).
Великий піст 2024 триватиме за західним обрядом із 14 лютого по 30 березня, а за східним – з 18 березня по 4 травня.
День Святого Юрія – 23 квітня (замість 6 травня).
Вербна неділя 2024 – дата змінюється щороку, відзначається за тиждень до Великодня. У 2024 році за східним обрядом відзначатиметься 28 квітня, а за західним – 24 березня.
Великдень 2024 - 5 травня за східним обрядом, 31 березня – за західним.
Вознесіння Господнє 2024 – дата змінюється щороку, відзначається через 40 днів після Великодня. У 2024 році за східним обрядом відзначатиметься 13 червня, а за західним - 9 травня.
Трійця 2024 – дата змінюється щороку, відзначається через 50 днів після Великодня. У 2024 році за східним обрядом відзначатиметься 23 червня, а за західним – 19 травня.