Дата Вознесіння Господнього у 2024 році

День, коли Ісус вознісся на небо.

Дата Вознесіння Господнього у 2024 році
Дата Вознесіння Господнього у 2024 році

Щороку, через 40 днів після Великодня, християни усього світу святкують Вознесіння Господнє.

Це день, коли Ісус Христос, завершивши своє земне служіння, вознісся на небо на очах своїх учнів.

Дата цього свята не є фіксованою і залежить від дати святкування Великодня, яка щороку змінюється.


Коли Вознесіння Господнє 2024?

  • Православні християни в Україні (Православна Церква України та Українська Греко-Католицька Церква) святкуватимуть Вознесіння Господнє у четвер, 13 червня 2024 року. Це пов'язано з тим, що Великдень у 2024 році припадає на 5 травня за юліанським календарем.
  • Католики та протестанти, які користуються григоріанським календарем, відзначали Вознесіння Господнє у четвер, 9 травня 2024 року, оскільки Великдень за григоріанським календарем був 31 березня.

Вознесіння Господнє на Небо: Значення Свята

Після воскресіння Христа з мертвих, на сороковий день Він востаннє з'явився всім Апостолам, які разом з Пречистою Дівою Марією зібралися в Єрусалимі.

Під час цієї зустрічі Христос наказав Апостолам залишатися в Єрусалимі ще десять днів, поки на них не зійде Дух Святий. Потім Ісус привів їх на Оливну гору і сказав:

"Дана Мені всяка влада на небі і на землі. Тож ідіть і навчіть всі народи, хрестячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І оце я перебуватиму з вами повсякденно, аж до кінця віку! Амінь" (Матвія 28:18-20).

Після цього Ісус підніс руки, благословив їх і вознісся на Небо, щоб зайняти місце праворуч Бога-Отця. Присутні з великим здивуванням спостерігали, як Ісус піднімався на небо, поки хмара не закрила Його.

"А коли вони пильно дивились на Небо, як Він віддалявся, то ось два мужі в білій одежі стали біля них та й сказали: 'Мужі галилейські, чого стоїте й задивляєтеся на Небо? Той Ісус, що вознісся на Небо від вас, прийде так, як бачили ви, як ішов Він на небо!'" (Дії 1:9-11).

Ці слова від двох мужів у білому підтвердили обіцянку про повернення Христа. Після чого апостоли з молитвою і пошаною в серцях повернулися до Єрусалима, де вони чекали на зішестя Святого Духа, збираючись у горішній кімнаті разом з Дівою Марією та іншими послідовниками Христа, налічуючи 120 осіб.

В ці дні очікування, апостоли за порадою апостола Петра, обрали нового учня замість Юди Іскаріота, який зрадив і згодом покінчив життя самогубством. Були запропоновані два кандидати: Йосиф і Матвій. Помолившись, присутні обрали Матвія.

Вознесіння Господа відзначається як свято на сороковий день після Великодня, завжди припадаючи на четвер.

Цей день нагадує християнам про вічне життя, дароване Христом, та спонукає вірян прагнути до духовного зростання і єднання з Богом.

Звичаї та повір'я на Вознесіння

За давніми віруваннями, Вознесіння Господнє знаменує, що з цього дня весна закінчується і починається перехід до літа, тому вже можна не боятися різких похолодань чи заморозків.

Вважається, що якщо на Вознесіння хороша погода, то вона протримається до 8 листопада (стара дата 21 листопада), свята Собору Архістратига Михаїла або Михайлів день. А дощовий день, згідно з прикметами, віщує неврожай і хвороби у худоби.

Обряди та прикмети

  • Якщо викупатися на Вознесіння в річці, здоров'я буде міцним.
  • Якщо курка знесла у цей день яйце, його потрібно підвісити під дахом будинку, щоб воно захищало мешканців від нещасть.
  • Почути каркання ворони в цей день – добрий знак.

Цілюща роса

В цей день колись вмивалися росою, оскільки вважалося, що на Вознесіння Господнє роса має цілющі властивості.

Також вважалося, що лікувальні властивості трав також посилюються і зберігаються до настання Івана Купала  24 червня (стара дата 7 липня). Тому рекомендувалося вранці вмитися росою. Дівчатам це допоможе зберегти красу і молодість, а людям похилого віку – подарує сили.

Молитви та Примирення

Прийнято в цей день молитися про добробут і здоров'я, оскільки вважається, що перед тим, як зійти на небеса, Господь вислуховує усі прохання людей і виконує їх. Також варто попросити вибачення у всіх, з ким ви у сварці.

Звичай "Ходити на Роздоріжжі"

На Вознесіння існує звичай "ходити на роздоріжжі" – відвідувати рідних та знайомих і дарувати їм спечені з пшеничного тіста на меду і з цукровими візерунками "драбинки", що символізують шлях на небо.


Вознесіння Господнє є одним з дванадцяти найбільших свят у церковному календарі.

Воно завершує Пасхальний цикл та готує вірян до наступного великого свята – П'ятидесятниці, яке відзначається на 50-й день після Великодня.

Ви успішно зареєструвалися!

Ласкаво просимо знову! Ви успішно увійшли.

Ви успішно підписалися на Шуфляда.

Перевірте вашу електронну пошту, ми відправили посилання для входу.

Ваші платіжні дані успішно оновлено.

Ваші платіжні дані не були оновлені.